Rusia, masa hakmarrëse ndaj sanksioneve të SHBA

Ligjvënësit rusë miratuan unanimisht të martën, gjatë leximit të parë, projektligjin për t’u hakmarrë kundër Shteteve të Bashkuara dhe vendeve të tjera perëndimore për vendosjen muajit të kaluar nga Uashingtoni, të sanksioneve ndaj disa prej kompanive dhe biznesmenëve më të mëdhenj rusë. Një nga masat do të fuqizonte Kremlinin për të imponuar si përgjigje “kundër-sanksione”…

Ambasadorja amerikane në OKB: Hamasi fajtor për dhunën në Gazë, jo Izraeli

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në OKB, Nikki Haley, të martën i doli në mbrojtje përgjigjes izraelite, duke fajësuar Hamasin për trazirat e djeshme në kufirin e Izraelit me Gazën. “Ditët e fundit, terroristë të Hamasit, me mbështetjen e Iranit, kanë nxitur sulme ndaj forcave të sigurisë dhe infrastrukturës izraelite”, – tha zonja Haley në…

Berisha: ‘Plumbi në zarf’ i Tahirit ka tronditur PS-në

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur mbrëmjen e sotme lidhur me përgjimin që u publiku nga PD-ja, ku vëllai i ministrit të Brendshëm, Agron Xhafaj flet me disa persona, që opozita thotë se bëhet fjalë për pazare droge. Por kush e ka bërë këtë përgjim? Berisha është pyetur se nëse përgjimi ka dalë nga mazhoranca, duke…

Rama për Euronews: Hapja e negociatave për ne është jetë a vdekje

Hapjen e negociatave për Shqipërinë në muajin Qershor, Kryeministri Edi Rama e konsideron jetë a vdekje. Kështu është shprehur në një intervistë për “Euronews” kreu i qeverisë shqiptare. Në lidhje me negociatat për anëtarësimin në BE, Rama thotë se kjo gjë duhet të ndodhë në Qershor dhe populli shqiptar nuk pret asgjë tjetër përveç kësaj….

Ramazani, Ilir Meta kartolinë urimi për besimtarët myslimanë

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta ka ndarë një urim për të gjithë besimtarët myslimanë, të cilët nesër nisin agjërimin Në këtë muaj të Ramazanit, kreu i shtetit uron për më shumë paqe, dashuri për njëri-tjetrin dhe besim. Urimi Të dashur besimtarë myslimanë, Gëzuar Muajin e Bekuar të Ramazanit, muajin e sakrificës dhe të…

This 30-Day Challenge Can Help You Get Rid Of Your Muffin Top

Nowadays numerous of people suffer from obesity. If you are one of them and you want to change that, we are going to give you a solution. Our team tft is going to give you a 30-day challenge which will help you lose your extra weight and build your body… Let’s start with the directions…

Euro vijon pikiatën! Niveli më i ulët që nga viti 2009

Nuk ka të ndalur rënia e euros në tregun valutor vendas… Monedha e përbashkët evropiane ka shënuar sërish një rekord të ri negativ në tregun vendas. Një euro u këmbye sot me 127.3 lekë, apo rreth 0.42 pikë më pak se një ditë më parë, sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë. Euro po luhatet…

MÁS PODEROSO QUE LAS PASTILLAS: BANANA HERVIDA CON CANELA.

¿A menudo te cuesta conciliar el sueño?, ¿pasas horas y horas tratando dormir y nada?, no te preocupes la solución es muy sencilla, no recurras a fármacos que ocasionan efectos secundarios.Ve a la cocina toma una pizca de canela y un plátano, eso bastará para dormir como un bebé, así que sigue leyendo y sigue…